Blog

16

led

Reportáž z budoucnosti: Pobyt na Cibulce očima maminky nemocného Péti

Dvaačtyřicetiletá Zuzana, maminka dvanáctiletého vážně nemocného syna Péti, zpětně popisuje prvních šest dní pobytu na Cibulce. Všechny postavy jsou fiktivní, jejich příběh by se ale měl co nejvíce blížit budoucí realitě a pocitům skutečných rodičů, kteří tam se svými dětmi budou trávit čas. Text slouží pro přiblížení představy péče a prožitků, které chce Nadace rodiny Vlčkových dětem a rodičům na Cibulce umožnit. Sdíleli jsme ho mimo jiné i s architekty, kteří právě pracují na projektech budoucí podoby usedlosti.


12

led

Nadace sází na zkušené odborníky

Navenek jsou z našeho celého týmu nejvíc vidět zakladatelé Katarína a Ondřej Vlčkovi. Bez nich by Nadace nebyla. Pro fungování jsou ale důležití i mnozí další.


9

led

Poprvé Cibulku navštívil tajně, pak architekt Išek Brychta začal vést její přeměnu

Na několika místech v Česku stojí krásné a architektonickými cenami ověnčené stavby, které pomáhal vytvořit. Za všechny jmenujme Café Fara, kostel v Sazovicích nebo Vilu vnitřní krajina. Architekt František Brychta měl plno své hezké práce. Přesto se při diskuzi s Katarínou a Ondřejem Vlčkovými během pár vteřin rozhodl, že se na šest let jako vedoucí projektu ponoří do kompletní přeměny usedlosti Cibulka.2

led

Skvělí dobrovolníci uklidili skládku u Cibulky

Před koncem roku jsme v lese u plotu Cibulky objevili skládku a chtěli jsme do 2022 vstoupit už bez ní. Zkusili jsme se zeptat, jestli by se našli dobrovolníci, kteří by nám ji pomohli uklidit. Občas nám totiž někteří píšete, že pomůžete rádi. Jenže byl konec prosince, doba, kdy jsou lidé nejraději s rodinou a odpočívají. Předpověď počasí navíc hlásila déšť. Přesto byly reakce úžasné.