Blog

28

čvn

Naše první kino na Cibulce vyvolalo poutavou diskuzi o hromosvodech

Nedávno jsme v bývalé konírně usedlosti podnikli první pokus s promítáním filmu. A jsme nadšení z toho, jak se to nám i divákům líbilo. Vybrali jsme film, který je s usedlostí přímo spojený, jmenuje se Fiktivní deník Zikmunda Reacha a režíroval ho Josef Císařovský.


23

čvn

Klára Trojanová pomáhá Cibulce od začátku a díky ní mnoho dalších

Hodně nám pomohla s oběma festivaly Cibulka Open. Nadchla pro ně totiž řadu dalších sousedů, kamarádek i členů vlastní rodiny. Klára Trojanová nás například seznámila s bubeníkem Pavlem „Badym“ Zbořilem, který domlouval hudební program. A zapojila také většinu své rodiny. Loni její muž Ivan Trojan s kolegou z Dejvického divadla Jaroslavem Pleslem návštěvníkům festivalu poutavě vyprávěli o biskupovi Thun-Hohensteinovi a jeho vášni pro technické vychytávky. Oba ročníky Cibulka Open také moderovali synové hereckého páru, František a Josef Trojanovi.14

čvn

Vyhlašujeme první výzvu na podporu péče o děti a děkujeme všem dárcům z Cibulka Open

Finanční sbírka spojená s festivalem Cibulka Open 2022 překonala naše očekávání. Celkem 405 dárkyň a dárců přispělo dohromady částkou 416 987 Kč. Velmi děkujeme všem, kteří sbírku podpořili. Vážíme si důvěry všech dárců! V Nadaci jsme se předem zavázali, že ke každé věnované koruně přidáme další tři. Proto jsme vybranou částku navýšili na 1 667 948. Přidáváme ji k původně plánovaným 5 milionům na naši grantovou výzvu. Na podporu péče o vážně nemocné děti tedy v této fázi rozdělíme 6 667 948 korun.


14

čvn

Nadace rodiny Vlčkových vyhlašuje otevřenou grantovou výzvu „Vzdělávání, síťování, budování kapacit a zvyšování povědomí o dětské paliativní péči“

Hlavním cílem výzvy je budování odborných kapacit dětské paliativní péče (DPP), zatraktivnění oboru dětské paliativní péče, zvýšení povědomí o významu a principech dětské paliativní péče a vytváření podmínek pro komplexní podporu rodin s vážně nemocnými dětmi. A to zejména prostřednictvím síťování poskytovatelů a odborníků v rámci DPP a vzdělávání současných i budoucích odborných profesí. Smyslem výzvy je také předávání dobré praxe a motivování udržet dobrou praxi v oboru.