2

leden
2022

Skvělí dobrovolníci uklidili skládku u Cibulky

Před koncem roku jsme v lese u plotu Cibulky objevili skládku a chtěli jsme do 2022 vstoupit bez ní. Zkusili jsme se zeptat, jestli by se našli dobrovolníci, kteří by ji s námi uklidili. Občas nám totiž někteří píšete, že pomůžete rádi. Jenže byl konec prosince, kdy mají lidé většinou své plány, předpověď počasí navíc hlásila déšť. Přesto byly reakce úžasné.

Hned nám napsal Pavel Železný z Pracovny na pražském Žižkově, že nám dá několik litrů jablečného moštu a půjčí várnici, abychom mohli nápoj pomocníkům na Cibulce ohřát. A přihlásilo se nám asi dvacet lidí, že přijdou.

Sraz jsme měli 30. prosince ve 14 hodin a například Luboš Mrázik s přítelkyní a miminkem nebo Richard Kania dorazili dřív a hned se netrpělivě ptali, do čeho se můžou pustit. Ve dvě už nás byla slušná parta. Byla v ní mimo jiné i celá rodina Vlčkových z Koloděj. Se zakladateli Nadace rodiny Vlčkových mají sice společné jméno, příbuzní ale nejsou. S Ondřejem Vlčkem, který taky pomáhal, si tak aspoň popovídali. Z týmu Nadace dorazila i ředitelka Ivana Plechatá.

Skládka u plotu zmizela neuvěřitelně rychle. O to víc času zbylo na prohlídku celého areálu a na občerstvení. Hotová práce je samozřejmě super, ale ještě lepší je velká podpora z mnoha stran. Přidala se i Městská část Praha 5, která se postarala o odvoz odpadu, zařídila ho přes dodavatelskou společnost Centra.  

Všichni dobrovolníci jsou zachyceni na fotkách pod článkem. Každému z nich ještě jednou děkujeme za pomoc a podporu. Moc si jí vážíme a těší nás. 

Jste úžasní!