Úvod
Pro Nadaci rodiny Vlčkových je klíčové podpořit zájem o oblast dětské paliativní péče a zatraktivnit ji mezi studenty a mladými profesionály tak, abychom postupně vytvořili širokou základnu profesionálů a odborníků s mezinárodním přesahem.
Právě proto pro vás, studenty, budoucí a mladé profesionály v oborech, které jsou relevantní pro dětskou paliativní péči, vyhlašujeme první ročník stipendijního programu, do kterého jsme pro začátek alokovali 3 500 000 Kč.
Chceme vás podpořit, pokud uvažujete o konkrétním vzdělávání v zahraničí, nebo byste rádi vyjeli na vysněnou zahraniční stáž, kde naberete nové znalosti a dovednosti nebo přivezete dobrou praxi či inovativní postupy, které obohatí dětskou paliativní péči. Stejně tak jsou pro podporu určeny vaše diplomové nebo disertační práce, ve kterých chcete zpracovat zásadní témata pro oblast dětské paliativní péče.
Využijte příležitosti v dětské paliativní péči, kterou bude Nadace rodiny Vlčkových kontinuálně podporovat včetně budoucích pracovních nabídek.
Kdo může být žadatelem?
- Studenti v posledních ročnících VŠ studia, studenti v postgraduálním studiu
- Mladí profesionálové ve specializačním vzdělávání
- Budoucí a mladí lékaři, sestry, sociální pracovníci, psychologové, kaplani, pedagogové, speciální pedagogové a další profesionálové v oborech, které jsou relevantní pro dětskou paliativní péči
Jaké oblasti Nadace rodiny Vlčkových podpoří?
- náklady na stáže v zahraničí, které mají za cíl:
- přivést dobrou praxi nebo inovativní postup, který v rámci kontextu České republiky chybí v oblasti dětské paliativní péče, s konkrétním výstupem např. v podobě odborného článku/publikace, přednášky, příspěvku na konferenci apod.
- rozvoj znalostí a dovedností žadatele v oblasti dětské paliativní péče, které dále zúročí ve své profesi v České republice s konkrétním plánem
- náklady na studium v zahraničí s fokusem na oblast dětské paliativní péče a jeho přínos pro dětskou paliativní péče v České republice, s konkrétním výstupem např. v podobě odborného článku/publikace, přednášky, příspěvku na konferenci apod.
- náklady na konkrétní výzkum pro diplomové a disertační práce, které mají za účel zpracovat zásadní téma v oblasti dětské paliativní péče.
Do podpořených nákladů spadají náklady na vyjmenované typy vzdělávání (jako je tuition fee a studijní materiály) a náklady potřebné k samotné účasti na vzdělávání (cestovné, ubytování apod.)
Do podpořených nákladů mohou spadat také náklady na zavedení dobré praxe nebo inovativního postupu v oblasti dětské paliativní péče (včetně pilotních projektů). Vše je třeba popsat v přiloženém plánu jako povinnou součást přihlášky.
Pozitivně budou hodnoceny obzvláště ty žádosti, které mají detailně vypracovaný plán včetně rozpočtu jako povinné součásti přihlášky.
Do podpořených nákladů nespadají ty, které jsou vynaloženy na povinnou součást kurzů a stáží specializačního vzdělávání lékařů. Do podpořených nákladů nespadají náklady na stravování žadatele.
Podpora stipendijního programu se ukončí dle předem schváleného individuálního plánu žadatele. V případě víceletého vzdělávání bude plán podmíněn průběžnými zprávami.
Celková výše podpory
3 500 000 Kč, v případě velkého zájmu a vysoké kvality přihlášek jsme připraveni tuto částku navýšit.
Podpora bude hradit až 100 % uvedených nákladů žadatele dle kvality žádosti a přínosu záměru žadatele pro oblast dětské paliativní péče v České republice.
Žadatel o stipendium Nadace rodiny Vlčkových zasílá povinně
- Elektronickou přihlášku spolu s rozpočtem výhradně prostřednictvím platformy Grantys (https://www.nrv.grantys.cz/login), která zahrnuje detailní plán, kde se dotazujeme na:
- popis vybraného druhu vzdělávání,
- důvody výběru tohoto typu vzdělávání pro žadatele,
- jakým způsobem chce žadatel podpořený druh vzdělávání využít pro dětskou paliativní péči v České republice s časovým harmonogramem,
- jakým způsobem chce žadatel podpořený druh vzdělávání využít pro dětskou paliativní péči v České republice (včetně časového harmonogramu),
- jaký bude jeho konkrétní výstup např. v podobě odborného článku/publikace, přednášky, příspěvku na konferenci apod
- Povinné přílohy k přihlášce pro všechny oblasti podpory:
- Detailní CV v .pdf,
- Motivační dopis, který zahrnuje žadatelovu motivaci v oblasti dětské paliativní péče a dosavadní zkušenosti v této oblasti, v .pdf
- Potvrzení o akceptaci do studijního programu či na stáž, v .pdf
- V případě pilotního projektu nebo zavedení inovativního postupu potvrzení vysílacího pracoviště o budoucí spolupráci na projektu, v .pdf
- Pouze kompletní žádosti budou přijaty k posouzení.
- Vybraní žadatelé budou pozváni k osobnímu pohovoru a představení jejich záměru Nadaci rodiny Vlčkových formou prezentace v anglickém jazyce.
Hodnocení žádosti a výběr stipendistů
Výběr stipendistů je dvoukolový.
První kolo
- Zaslání kompletní přihlášky prostřednictvím systému Grantys, manuál ke stažení zde.
- Součástí formuláře přihlášky je získání přehledu o motivaci, cílech a očekávání žadatele.
- Termín uzávěrky pro zaslání kompletních žádostí je 31. března 2023.
- Následuje posouzení a selekce žadatelů v prvním kole Nadací rodiny Vlčkových a vybranými experty.
Druhé kolo
- Vybraní žadatelé budou osloveni pro prezentaci svého plánu stipendijní komisi Nadaci rodiny Vlčkových a osobnímu pohovoru.
- Nejzazší termín pro zveřejnění výsledků druhého kola je 28. dubna 2023.
Prezentace výstupů, evaluace a zprávy stipendistů
Stipendisté stipendijního programu jsou povinni vyplnit průběžnou a závěrečnou evaluaci, rovněž odprezentovat výstupy, výsledky a přínos pro oblast dětské paliativní péče formou prezentace Nadaci rodiny Vlčkových a vypracováním průběžné a závěrečné zprávy. Pro tyto materiály je třeba zachytit také důležité momenty v podpořeném studiu formou audia/videa/fotografie.
Termíny prezentací budou určeny Nadací v závislosti na ukončení formy vzdělávání, pro kterou žadatel čerpá podporu.
Časový harmonogram
Vyhlášení stipendijního programu – 23. ledna 2023
Příjem žádostí zahájen – 1. února 2023
Termín uzávěrky pro zaslání žádosti – 31. března 2023
Zveřejnění výsledků prvního kola – 14. dubna 2023
Druhé kolo: Prezentace a pohovory – 20. ,21. dubna 2023
Zveřejnění výsledků druhého kola – 28. dubna 2023
Čerpání podpory bude ukončeno dle předem schváleného individuálního plánu stipendisty, uzavření individuální smlouvy se stipendistou.
Evaluace, průběžná, závěrečná zpráva a prezentace stipendistů
Evaluace a zprávy probíhají dle předem schváleného individuálního plánu stipendisty, prezentace výstupů vždy po ukončení podpory, Nadace stanovuje termín v půlročních intervalech
Kontaktní osoby
- Mgr. Barbora Vágnerová, E.MA za Nadaci rodiny Vlčkových, barbora.vagnerova@nrv.org, +420 776 108 333
- Radim Cenek za Grantys, radim.cenek@nap.cz, +420 515 903 115
Náležitosti přihlášky
Formální údaje
- Jméno a příjmení
- Vysoká škola
- Obor studia se zaměřením
- Dosažené vzdělání
- Pracoviště
- Telefon
- Datum narození
- Adresa trvalého bydliště
- Číslo OP
- Bankovní účet
- Datum podepsání smlouvy
- Variabilní symbol
Zkušenosti, motivace a cíle
- Jaké jsou Vaše dosavadní zkušenosti, absolvované předměty, kurzy, semináře, školení, dobrovolnická práce nebo stáže v oblasti dětské paliativní péče anebo paliativní péče?
- Proč se chcete přihlásit do stipendijního programu Nadace rodiny Vlčkových?
- Proč se chcete věnovat oblasti dětské paliativní péče?
Vše k samotnému vzdělávání
- Uveďte zvolený typ vzdělávání, které chcete stipendiem podpořit, a konkrétní důvody, proč jste zvolili právě tento typ vzdělávání?
- Jaká jsou očekávání a cíle Vašeho profesního rozvoje v rámci vzdělávání, které byste chtěli stipendiem podpořit?
- Jaká jsou očekávání a cíle Vašeho osobnostního rozvoje v rámci vzdělávání, které byste chtěli stipendiem podpořit?
- Popište přínos vašeho vzdělávání na kvalitu života děti a rodin v rámci dětské paliativní péče v České republice.
- Uveďte, jaké konkrétní měřitelné výstupy/výsledky bude vaše vzdělávání mít.
Např. v podobě odborného článku (kolik článků bude), publikace (kolik publikací), přednášky (kde, pro koho), příspěvku na konferenci, zavedení inovativního přístupu, inovativní praxe, pilotního projektu v ČR apod. Zajímají nás měřitelné výsledky.
- Instituce/ Organizace, ve které bude vzdělávání probíhat
- Adresa/y realizace vzdělávání
- Kontaktní osoba na straně instituce, její pozice a kontaktní údaje včetně telefonu a emailu
- Časový harmonogram vašeho vzdělávání s důležitými milníky
- Datum zahájení
- Datum ukončení
- Rozpočet a přehled nákladů (Tab nebo odstavec)
Uveďte všechny náklady na vyjmenované typy vzdělávání jako je tuition fee a studijní materiály, náklady potřebné k samotné účasti na vzdělávání jako cestovné, ubytování apod., dále náklady na zavedení dobré praxe nebo inovativního postupu v oblasti dětské paliativní péče včetně pilotních projektů
- Jak jste se o stipendijním programu Nadace dozvěděli?
Přílohy
- Detailní CV v .pdf,
- Motivační dopis, který zahrnuje žadatelovu motivaci v oblasti dětské paliativní péče a dosavadní zkušenosti v této oblasti, v .pdf
- Potvrzení o přihlášce/akceptaci do studijního programu, na stáž apod. v .pdf
- V případě pilotního projektu nebo zavedení inovativního postupu potvrzení vysílacího pracoviště o budoucí spolupráci na projektu, v .pdf