Již podruhé nabízíme studentům a mladým profesionálům všech oblastí péče o vážně nemocné děti a jejich rodiny (lékařům, sestrám, psychologům, kaplanům, sociálním pracovníkům, speciálním pedagogům a dalším profesím) stipendia pro získání zkušeností v zahraničí. Jsou určená těm, kteří se chtějí stát součástí multioborových týmů a poskytovat dětskou paliativní péči. Finančně podpoříme jejich studium v zahraničí, zahraniční stáž nebo náklady na výzkum pro témata diplomových a disertačních prací v oblasti dětské paliativní péče.
Po úspěchu minulého ročníku, kdy jsme poprvé představili nadační stipendijní program „Štěstí přeje připraveným“ a přispěli ke studiu 18 začínajících odborníků dětské paliativní péče po celém světě, jsme i letos připraveni podpořit další mladé odborníky prostřednictvím vzdělávacích stipendií, která přivezou zahraniční praxi v oboru péče o vážně nemocné děti a jejich rodiny do ČR.
Pro ty, kteří touží po hlubší znalosti a zkušenostech v oblasti dětské paliativní péče a zároveň třeba již nejsou začínajícími odborníky, jsme aktuální ročník výzvy rozšířili navíc o možnost dlouhodobého studia a výzkumu na prestižních zahraničních univerzitách jako je King’s College London nebo University of Hull. Účastníci se tak stanou součástí mezinárodní komunity odborníků a budou mít příležitost přispět k rozvoji péče o nejzranitelnější pacienty.
Chcete se zapojit do vzdělávání v dětské paliativní péči a získat jedinečnou příležitost rozšířit své znalosti a dovednosti v této oblasti? Pak je nadační výzva „Štěstí přeje připraveným 2″ právě pro Vás!
Úspěšní stipendisté minulého ročníku se díky podpoře Nadace vzdělali v mnoha tématech v oblasti dětské paliativní péče, získali nedocenitelné zkušenosti a zážitky. Mnozí z nich svou stáž popisují jako nejlepší věc v jejich profesním životě a nekonečné dobrodružství.
S dalším ročníkem přichází příležitost pro další mladé nadšené odborníky rozšířit jejich řady a načerpat mnoho nových znalostí, zkušeností a dovedností v péči a podpoře rodin s vážně nemocnými dětmi.
Celková alokovaná částka výzvy, kterou budeme rozdělovat mezi podpořené stipendisty, je 11 milionů Kč.
Projekty přijímáme v prostředí systému Grantys v následujících termínech:
Stipendijní program Štěstí přeje připraveným 2 – Dlouhodobé studium v zahraničí do 16. června 2024,
Stipendijní program Štěstí přeje připraveným 2 – Vzdělávací stipendium: Zahraniční zkušenosti pro domácí praxi do 18. srpna 2024.
Celé znění grantové výzvy si můžete přečíst zde.
Další informace můžete získat také v záznamu online semináře.
Těšíme se na Vaše projekty. Vaše zapojení může pomoci udělat zásadní rozdíl v životech dětí s život limitujícím onemocněními a jejich rodin.
Autor: Veronika Hejzlarová