The Vlček Family Foundation
was established to support
families affected by their
child’s serious illness.
image

Our goal

is to enable parents and their sick children to experience as much joy as possible during the most challenging period of their lives, regardless of the stage of the child’s illness.

 
image

Our main priority

is the development of child palliative care in the Czech Republic and a network of services fulfilling the needs of families caring for a seriously ill child.

We do not have the power to reverse their fate.

But we have the will to not look away
and to satisfy their needs.

Our projects

Zlatá Rybka (Golden Fish) has been fulfilling the wishes of children with life-limiting diseases since 2014. Our goal is to include wish-fulfilment in the treatment of every child with a life-threatening illness. In 2015-2021, Golden Fish fulfilled the wishes of more than 650 children.

Visit website

We are cooperating with experts in children’s palliative care to establish a new children’s hospice and a centre for follow-up support services for sick children and their families.

Read more

The Cibulka estate in Prague will become the home of our children's hospice & palliative care centre as well as Zlatá rybka. We bought this property in a state of disrepair, and will renew it by 2026. Community areas will be included as well.

Visit website

About us

The Vlček Family Foundation was founded
by Katarína and Ondřej Vlček.
profil NRV

Board of Directors

Ondřej Vlček

Is the CEO of the Avast company. Together with his team, he implements Avast’s vision of protecting people in the digital space. Before he was appointed CEO, he worked as the Head of the Consumer Division and CTO of the company. Moreover, he participated in the development of Avast’s artificial intelligence-based cloud security network. He was also a key member of the team that listed the company on the London Stock Exchange in 2018. Ondřej graduated from the Czech Technical University in Prague with an engineering degree in mathematical modelling and is internationally recognised as a computer security expert.

Katarína Vlčková

Has been working in the home hospice Cesta domů (Way Home) since 2013, where she cares for children and adults as a physician. Meeting with dying patients and their families and working with the hospice team fulfils and enriches her life. She began her professional career in 2004 with a short tenure in the Beroun Hospital, followed by an eight-year parental leave with her sons Matěj, Adam and Daniel. Katarína graduated from the First Faculty of Medicine of Charles University in Prague. Currently, she gives lectures and performs educational activities in the field of palliative medicine.

Ladislav Sekerka

Has been a partner in the Concilium Family Office since 2016. Before that, he worked at the Swiss bank UBS for over 12 years (first in Vienna and then in Zurich); he managed the assets of HNWI, UHNW and family offices in Central Europe. Ladislav graduated from the Harvard Business School and gained his Master’s degree at the Faculty of Law of Masaryk University in Brno and engineering degree in economics at the Brno University of Technology.

Supervisory Board

Alan Rassaby

Has practised law in Australia and the United States and was the principal legal adviser for four publicly listed companies. He worked as the chief lawyer at Avast from 2013 until 2018 and its Chief of Staff until his retirement in June 2020. Since then, he has focused predominantly on consulting, coaching and mentoring. Alan is a firm upholder and supporter of the non-profit sector and has served on boards of several non-profit organisations. Until recently, he was also the Chairman of the Supervisory Board of the Avast Endowment Fund. Alan gained his law degrees from the University of New South Wales in Sydney and the LSE in London.

Jan Žůrek

Has been the President of the Czech Business Council for Sustainable Development since 2016. He was one of the two founders of the KPMG office in Prague and worked as its managing partner from 2010 to 2016. In addition to business projects, he is also engaged in non-profit activities: he is a member of the Board of Trustees of the Way Home hospice and he Economic Board of the Archdiocese of Prague. Together with other investors, he founded the newspaper Deník N in 2018. Currently, he is a member of the board of directors of the Independent Press Foundation that supports the Deník N newspaper. Jan gained his engineering degree from the University of Economics in Prague and is interested in Czech history, including its bright and dark moments.

Lubor Žalman

Is the founding partner of EnCor Wealth Management, which returns to the roots of investment banking. He has created a unique investment boutique for HNWI clients. Before that, he was the Chairman of the Board of Directors and CEO of Raiffeisenbank ČR and helped transform it from a marginal player into one of the five largest banks on the Czech market. He began his career at Komerční banka, eventually becoming the head of its Financial Markets Division. He also worked for McKinsey & Company for three years, providing banking and insurance consulting for Central and Eastern Europe. Lubor studied physics at the Faculty of Mathematics and Physics, Charles University in Prague.

Náš tým

Ivana Plechatá

je od července 2021 ředitelkou Nadace. Mezi lety 1998 a 2006 vedla Domov Sue Ryder, jehož počáteční etapa byla podobná příběhu usedlosti Cibulka. Následně do roku 2011 vedla Sue Ryder International s projekty v Evropě a Africe. Má zkušenosti s jednáními na mezinárodní úrovni, ale i v české politice, kde byla v 90. letech jako poslankyně členem Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. Dlouhodobě je aktivní v organizacích podporujících pacienty.

[javascript protected email address]

(více)

Jana Krákorová

je od roku 2021 vedoucí kanceláře Nadace. Předtím pracovala téměř deset let, s přestávkou dvou rodičovských dovolených, v obchodním oddělení Britského velvyslanectví v Praze. Zkušenosti nasbírala mimo jiné i na Úřadu vlády ČR. V roce 2009 byla součástí týmu, který organizačně zajišťoval první předsednictví ČR v Radě EU. Jana pochází z Jeseníku a vystudovala politologii na Univerzitě Palackého v Olomouci.

[javascript protected email address]

(více)

Ivana Dvořáková

si po studiu na FA ČVUT a spolupráci s význačnými českými ateliéry (např. Projektil) prohlubovala profesní znalosti v rámci dlouhodobých pobytů v zahraničí. Cit pro detail a řád, osvojený dlouholetým působením v Německu, a schopnosti improvizace a zvládaní stresových situací, nabyté během pobytu na Filipínách, využívá například při přípravách stavebního programu a architektonické soutěže Nové Cibulky a návrhu a rekonstrukce domku zahradníka.

[javascript protected email address]

(více)

František Brychta

je architekt, který se podílel na stavbě několika krásných a tituly oceňovaných staveb v různých místech Česka. Za všechny jmenujme Café Fara, kostel v Sazovicích nebo Vilu vnitřní krajina. Jako vedoucí projektu Cibulka od začátku zastřešuje všechny stavební a architektonické práce na usedlosti. Zároveň navrhl novou podobu a bude řídit rekonstrukci domku zahradníka. 

[javascript protected email address]

(více)

Mirek Čepický

od startu Nadace se kompletně stará o její komunikaci včetně organizování akcí pro veřejnost. Do roku 2015 pracoval jako ředitel komunikace Vodafonu, následně prostřednictvím své PR agentury pomáhal s interní či externí komunikací desítkám firem a neziskových organizací. Po absolvování VŠE v Praze v roce 2003 pracoval několik let jako reportér v Hospodářských novinách a Aktuálně.cz. Příležitostně publikuje dodnes, v roce 2021 dokončil knihu Gramofonka o největším světovém výrobci vinylů.

[javascript protected email address]

(více)

Jana Havlenová

vybudovala a mezi lety 2008 a 2020 řídila tým komunikace a dárcovství v Domově Sue Ryder. Jako mentorka dnes předává svoje zkušenosti mnoha dobročinným organizacím při spolupráci na rozvoji jejich aktivit. Jana se dlouhodobě zajímá o filantropii, působí jako předsedkyně výkonné rady koalice Za snadné dárcovství. Koordinuje také činnost Nadace Independent Press, která stojí za Deníkem N, a je jednatelkou Sdružení Sue Ryder. Jana vystudovala VŠE v Praze.

[javascript protected email address]

(více)

Kamila Lukášková

se 15 let věnovala personální práci v IT odvětví, naposledy vedla personální oddělení ve společnosti Avast, kde byla i členkou dozorčí rady Nadačního fondu Avast. Poté se přesunula do neziskového sektoru, kde 4 roky spolupracovala na projektu STK pro chlapy, který se zabýval prevencí onkologických onemocnění mužů. Současně absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik v systemické terapii. V současné době má svou psychoterapeutickou praxi a nadaci pomáhá se zajištěním jejích personálních a vzdělávacích aktivit.

[javascript protected email address]

(více)

Martin Hrnčiřík

v Nadaci má na starosti oblast financí a provozu. Do roku 2022 pracoval jako finanční a správní ředitel ve společnostech skupiny ČEZ. Zkušenosti s finančním řízením v mezinárodním IT prostředí si osvojil v angažmá pro společnost Electronic Arts a to na pozici finančního ředitele regionu CEE. Část svého profesního života také zasvětil financím v oblasti pojišťovnictví společnosti Allianz a Credendo. Martin pochází z Liberce a vystudoval VŠE v Praze.

[javascript protected email address]

(více)

Jiří Kocourek

má v Nadaci na starosti programové řízení. Před tím pracoval sedm let jako ředitel Nadace Komerční banky - Jistota a věnoval se projektům zaměřeným na ranou péči, pomoc sociálně hendikepovaným dětem a dospívajícím, zdravotně hendikepovaným dospělým, na péči o seniory a taktéž na hospicovou a paliativní péči. Patnáct let spolupracoval s Českou asociací streetwork, z.s. na vzdělávací a popularizační činnosti oboru nízkoprahových sociálních služeb a rozvoji terénní práce s dospívajícími na internetu a sociálních sítích. Dříve pracoval mimo jiné v Dětském krizovém centru. Jako vedoucí Programové komunikace České televize stál u zrodu sbírkového projektu Pomozte dětem. Vystudoval sociální pedagogiku.

[javascript protected email address]

(více)

Katarína Carda

po absolvování francouzského jazyka a aplikované ekonomie na Palackého Univerzitě v Olomouci nastartovala svou kariéru jako brand manažerka mezinárodního marketingu ve společnosti Walmark bratrů Walachů. Pak se marketingu věnovala v úspěšných IT firmách v Česku i v zahraničí. Byla první Češkou ve Facebooku a pracovala mimo jiné také pro společnosti Socialbakers a Avast. Po deseti letech se rozhodla pro změnu, nejvíce ji naplňuje uplatnit své byznysové zkušenosti v neziskovém sektoru a pomoci druhým. V nadaci je zodpovědná za komunikaci, tvorbu online projektů a řízení programů. Katka je také květinová designérka, založila online a kamenné květinářství Believe in Unicorns na pražských Vinohradech.[javascript protected email address]

(více)

Barbora Vágnerová

rozšířila tým Nadace, aby se věnovala programovému řízení a to zejména oblasti vzdělávání v budoucím vzdělávacím centru na Cibulce. V roce 2013 založila svou vzdělávací společnost, která organizuje zdravotnické stáže v mnoha specializacích pod vedením zkušených mentorů pro studenty z celého světa. Pravidelně pomáhá neziskovému sektoru, kde rovněž profesně začínala s projekty pro mládež v týmu Respekt institutu. Mimo to se věnuje jazzu a také organizování akcí včetně těch hudebních.

[javascript protected email address]

(více)

Míša Šimková

rozšířila tým Nadace, aby se věnovala komunikaci, tvorbě textů na webové stránky a obsahu na sociální sítě. Již patnáct let pracuje jako copywriter na volné noze, věnuje se i psaní redakčních textů, dva roky byla hlavní editorkou Pravého domácího časopisu. Svou kreativitu uplatňuje i v oblasti fotografování a rukodělné tvorby, založila šperkařský projekt Macramenky.

[javascript protected email address]

(více)

Our values

image

Professionalism

Everything we do is of the highest possible quality and is delivered in a professional way.

image

Grit

We focus on tangible results and play to win.

image

Creativity

We constantly innovate and look for new, non-traditional solutions.

image

Respect

We treat everyone who needs us with the utmost respect and humility.

image

Generosity

We always endeavour to exceed the expectations placed on us.

image

Empathy

We try to sensitively perceive the needs of others and respond to them.

Wrote about us

(Most coverage in Czech language)