Podpora poskytovatelů služeb dětské paliativní péče
Detaily tohoto grantu naše programové oddělení připravuje. Kompletní informace k němu zveřejníme v průběhu zimy 2023.
Odpovědi na nejčastější otázky
Registrujte se vy jako fyzická osoba do Grantysu a pak nám napište. Přiřadíme vás posléze k vaší organizaci.
Uvádějte položkový rozpočet. Snažte se být velmi podrobní. Pokud požadujete nákup nějakého přístroje, pomůcky, uveďte odkaz na jeho představení. V případě mzdových nákladů napište, jakou výši úvazku (případně kolik hodin) budeme hradit a po jakou dobu. Jinými slovy, pište projektové náklady co nejvíc podrobně a ve vazbě na textovou část.
Příspěvky jsou určeny jak pro účastníky vzdělávání, tak pro pořadatele. Budeme rádi, když díky grantové výzvě přijdou nové nápady a vzniknou nové semináře a kurzy. S chutí podpoříme i ty stávající, které budu moci být pro účastníky levnější a tím dostupnější.
Ano, formulář si můžete stáhnout zde. Jinak tuto přílohu najdete i v Grantysu.
Pro případné konzultace je vám k dispozici vedoucí projektového týmu Jiří Kocourek, kterému můžete napsat mail na jiri.kocourek@nrv.org nebo ho kontaktovat telefonicky na čísle 602696893.
Pokud máte pocit, že váš projekt se celý do 15 měsíců nevejde, napište nám to. Využijte kolonku „Udržitelnost projektu“ a popište, jaké fáze by měly následovat. Nadace bude podporovat i dlouhodobé projekty.
Vše je popsané ve vyhlášení výzvy. Především, je možné do projektu zahrnout i mzdové náklady. Nejedná se ale o mzdové náklady, které potřebujete pro pracovníky na přímou péči o děti a rodiny. Tyto náklady nepatří do této výzvy. Příležitost budete mít na podzim.
Je pro nás zásadní, jak projekty přispějí ke zlepšení kvality života dětí a rodin. Z toho úhlu pohledu nás projekty zajímají. A je jedno, jestli ovlivní kvalitu prožívání dětí rodin „později“ nebo „jen“ nepřímo. Dále je podstatné, jestli má projekt začátek a konec. Mělo by se něco „dít“ většinu času z oněch 15 měsíců, nikoliv jen jeden den. Zajímá nás tedy i příprava, nejen realizace, a také vyhodnocení atp. Pokud v projektu vytvoříte nějakou metodiku, dbejte na to, aby vše nekončilo právě jen vypracováním metodiky, ale aby součástí projektu byl čas na její aplikaci. Určitě je dobré, pokud v projektu, kde se něco naučíte, dozvíte, budete myslet i na ostatní a bude součástí projektu i fáze sdílení, kdy to naučíte ostatní. Nezapomeňte také na závěrečné zhodnocení. Může se stát, že přijdete na to, že „tudy cesta nevede“, v případě pilotních projektů, ale i to je výsledek, který je v pořádku.
Přidejte se k nám!
Zasáhlo vás téma dětské paliativní péče a rádi byste se stali naším partnerem, kolegou nebo dobrovolníkem? Dejte nám vědět přes náš formulář nebo se s námi spojte třeba na LinkedInu. Těšíme se na vás!