22

květen
2022

Usedlost Cibulka ožila hudbou a zpěvem

V sobotu 14. května proběhl na usedlosti Cibulka už druhý ročník hudebního festivalu Cibulka Open. Areál, který je dlouhodobě uzavřen a který čeká velká rekonstrukce a proměna v dětský hospic, se tak opět na chvíli otevřel lidem. O skvělou atmosféru se postarali muzikanti z kapely Mig21, Vanua2, Lenka Nová, Ondřej Ruml a další výborní hudebníci. Kromě nich za ní stojí také práce nás z Nadace rodiny Vlčkových, velké řady dobrovolníků a těch, kteří se starali o občerstvení. Především ale nádhernou atmosféru vytvořili úžasní návštěvníci a diváci, kteří v průběhu odpoledne a večera na usedlost v hojném počtu dorazili.

Celý festival dokumentovalo hned několik profesionálních fotografů, Jakub Horák, Pavel Ovsík a Martin Salajka, který do akce zapojil i dron a zprostředkoval díky němu pohled na oživlou a zalidněnou Cibulku z ptačí perspektivy. Výběr z fotografií, které pořídili, si můžete prohlédnout v galerii. 

Celá akce byla přístupná zdarma, spojili jsme ji ale s projektem na Darujme.cz, který umožňuje všem dobrovolně přispět na podporu péče o vážně nemocné děti, která je dlouhodobým smyslem práce naší Nadace. Díky projektu máte až do konce května možnost pomoci rodinám, které se o nemocné děti dlouhé roky obětavě a nepřetržitě starají. K vybrané částce přidá Nadace rodiny Vlčkových trojnásobek, veškeré takto získané peníze budou investovány do rozvoje a vzdělání pečujících profesionálů, lékařů, sestřiček, pečovatelů a terapeutů, kteří pracují přímo s dětmi a jejich rodinami.