12

leden
2022

Nadace sází na zkušené odborníky

Navenek jsou z našeho celého týmu nejvíc vidět zakladatelé Katarína a Ondřej Vlčkovi. Bez nich by Nadace nebyla. Pro fungování jsou ale důležití i další lidé.

Klíčoví v naplňování cílů Nadace jsou členové správní a dozorčí rady. Všichni jsou to respektovaní profesionálové v oblasti financí, práva a daní s mnoha zkušenostmi s řízením velkých projektů a se silnou osobní integritou. Ve správní radě po boku manželů Vlčkových působí Ladislav Sekerka, uznávaný odborník se zkušenostmi z mezinárodního finančního prostředí, a také Jana Vohralíková, která velmi dobře rozumí neziskovým organizacím, státní správě i byznysu a aktuálně je vedoucí Kanceláře Senátu.

Dozorčí radu společně tvoří Alan Rassaby, bývalý šéf lidských zdrojů, tajemník a hlavní právník Avastu, Jan Žůrek, prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj a někdejší řídící partner společnosti KPMG, a také Lubor Žalman, bývalý generální ředitel Raiffeisenbank a současný partner v EnCor Wealth Management. V závěru roku se nám je na chvilku podařilo dát dohromady a udělat aspoň jednu rychlou společnou fotku. 

Sestavujeme také odbornou radu z expertů, kteří budou přispívat ke zlepšování péče o vážně nemocné děti a jejich rodiny. 

Odborníci s mnohaletou úspěšnou praxí jsou pro nás velmi důležití partneři v mnoha oblastech. Někteří nám například pomáhají z vynikajících architektonických návrhů vybrat co nejlepší podobu nové Cibulky, kde vybudujeme Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem. V porotě architektonického workshopu jsou spolu se zástupci Nadace rodiny Vlčkových také architekt Roman Brychta, architekt Petr Stolín, krajinářská architektka Markéta Veličková, vedoucí lékařka dětského podpůrného týmu, pediatr a dětský onkolog Lucie Hrdličková z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol a také Matěj Lejsal, ředitel Domova Sue Ryder. 

Hodně důležitý je samozřejmě také celý tým, který v Nadaci denně pracuje. Je zatím malý a tvoří ho Ivana Plechatá (ředitelka Nadace), Ivana Dvořáková (architektka), Jana Krákorová (vedoucí kanceláře), František Brychta (architekt a vedoucí projektu Cibulka) a Mirek Čepický (ředitel komunikace).

Hledat vhodné kolegy nám pomáhají také velmi zkušení lidé. Jana Vohralíková a Ivana Plechatá do Nadace přišly díky společnosti Bubenik Partners, která nás od začátku podporuje pro bono.

Všem za přízeň a spolupráci děkujeme. 

Jak postupně přibývá aktivit, je jasné, že se do budoucna budeme rozrůstat. Zatím pomalu, ale pokud byste o práci pro Nadaci rodiny Vlčkových uvažovali, sledujte nás i dál. Všechny nové pozice a příležitosti budeme ohlašovat veřejně přes náš web i sociální média. Další se tam objeví již v průběhu příštích měsíců.

Na fotce první jsou zleva: Jana Vohralíková, Ladislav Sekerka, Katarína Vlčková, Ondřej Vlček, Alan Rassaby, Jan Žůrek a Lubor Žalman. 

Na druhé fotce zleva jsou v první řadě: Ivana Dvořáková, Jana Vohralíková, Karin Pospíšilová (ředitelka Zlaté rybky), Katarína Vlčková,  Ivana Plechatá, Alan Rassaby,  Jana Krákorová. Ve druhé řadě zleva: František Brychta, Mirek Čepický, Ladislav Sekerka, Ondřej Vlček, Jan Žůrek a Lubor Žalman. Za objektivem stál Martin Salajka.