10

březen
2022

Máme první narozeniny

Dnes je to přesně rok od založení Nadace rodiny Vlčkových. Těší nás, že od prvního dne cítíme z mnoha stran velkou podporu. Vážíme si jí a moc vám za ni děkujeme.

Potkali jsme spoustu zajímavých lidí, zažili hodně radosti, společně jsme díky několika akcím oživili Cibulku a věříme, že to všechno je jen začátek. Máme řadu dalších plánů.  Budeme rádi, když zůstanete jejich součástí.  

Narozeniny jsou i příležitost k bilanci, proto aspoň stručně sepisujeme, co jsme za poslední rok prožili. Je to spojeno jak s usedlostí Cibulka, tak s naší hlavní oblastí – péčí o vážně nemocné děti a jejich rodiny.

Od začátku nasáváme informace a zkušenosti od mnoha skvělých lidí, kteří se dětské paliativní péči věnují a jsou v ní velmi dobří. Jsou to jak experti z hospiců v zahraničí, tak dlouhá řada českých odborníků.

Jsme moc rádi za všechny diskuze a dosavadní spolupráci se zástupci českých odborných společností věnujících se dětské paliativní medicíně.

Máme radost i z toho, jak pěkně se skládá odborná rada zástupců více oborů souvisejících s dětskou paliativní péčí, jejichž zkušenosti a spolupráce jsou pro plnění cílů Nadace důležité.

Připravujeme grantové výzvy na podporu praxe a vzdělávání, abychom odborníky a rozvoj péče o vážně nemocné děti podpořili.

Pořídili jsme usedlost Cibulka, neuvěřitelně krásné místo.

Odvezli jsme z ní desítky kontejnerů suti a spoustu dalšího harampádí. 

Do usedlosti jsme naopak přivezli dřevo, které by vystačilo na víc než dvě roubenky. Díky němu dělníci podepřeli budovy pevnými konstrukcemi. Zpevnili jsme také krovy, protože hrozilo zborcení zdí i střechy.

Hlavní budově jsme pořídili novou střechu, abychom toto nejvzácnější křídlo chránili před nepříznivými povětrnostními vlivy. Střecha je zatím provizorní a nemůžeme se dočkat, až budeme mít tu finální od společnosti Wienerberger, která se rozhodla nás podpořit a věnuje střešní krytinu bobrovka na celý areál.

Poznali jsme spoustu skvělých sousedů a dalších lidí, kteří přišli na naše akce. Mnozí jste nám pomohli na brigádách, například sekat trávu nebo uklízet zahrady. A ještě víc vás přišlo na Den otevřené brány a hudební festival Cibulka Open. Vytvořili jste úžasnou atmosféru.

Máme hotový plán na rekonstrukci domku zahradníka, do které se brzy pustíme a už příští rok tam budeme mít kancelář a hlavně kavárnu, ve které se s vámi budeme potkávat.

Společně s výbornou porotou jsme vybrali novou podobu usedlosti Cibulka, kterou zrealizuje studio Petr Hájek Architekti. Byl to dlouhý proces, do kterého se zapojilo 48 týmů a pět z nich rozpracovalo detailní návrhy.

Máme za sebou i stovky hodin jednání s mnoha různými odborníky, statiky, památkáři, úředníky, zástupci Prahy 5, historiky, zdravotníky a dalšími lidmi, kteří nám pomáhají vše správně naplánovat, rozhodnout a zrealizovat.

Potkali jsme se i s pamětníky, kteří jsou spojeni s historií usedlosti Cibulka, zaznamenáváme jejich příběhy. Pracujeme na webu, jsme s vámi v kontaktu na sociálních sítích.

Pro nás byl první rok pořádný fičák. Teď čekáme ještě větší. Rosteme a nabíráme rychlost. Máme před sebou v mnoha oblastech spoustu práce. Děkujeme moc, že nám dál fandíte.

Díky fotografům Jakubovi Horákovi a Martinovi Salajkovi máme za první rok tisíce fotek usedlosti i z různých akcí, aspoň pár z nich sem přidáváme.