9

duben
2021

Hledáme CEO a COO pro náš srdeční projekt

Aktualizace 20.4.2021: Hledání kandidátů stále pokračuje. Máte šanci se zapojit do 26.4. Více informací zde: https://nrv.org/blog/post/dekujeme-za-velky-zajem

O naší Nadaci rodiny Vlčkových se v posledních týdnech dosti psalo. Samotné nás zaskočilo, jak velký ohlas naše rozhodnutí založit nadaci vyvolalo a z jak různorodých médií na vás (i na nás) vykoukly naše tváře. Za slova podpory, která jsme z mnoha stran obdrželi, moc děkujeme. Nadace je naším srdečním projektem, ale nechceme a nebudeme ji řídit sami. Oba se paralelně naplno věnujeme své profesi, a tak to zůstane i nadále. Naším nejbližším cílem je teď proto pro nadaci postavit silný, samostatný tým. Do jeho čela hledáme zkušeného a strategicky uvažujícího člověka jako CEO. A jako přirozeného parťáka (či parťačku) do vedoucího tandemu také zdatného COO.


Pokud vás to zaujalo, čtěte prosím dál. Je možné, že se v následujících řádcích najdete – nebo že v nich dokonce vycítíte svůj budoucí „dream job“. Nadaci jsme dali do vínku značnou část našeho rodinného jmění a jasný záměr pomáhat rodinám postiženým vážnou nemocí jejich dítěte. To je dost konkrétní na to, vytvořit organizaci s opravdovým dopadem – ale zároveň to nechává dostatek prostoru a nezávislosti celou věc do detailů samostatně vymyslet a zrealizovat. V každém případě jde o pozice, v nichž se člověk každé ráno bude budit s pocitem, že dělá práci, na které opravdu záleží a která každý den pomáhá měnit životy skutečným lidem.  


Jako naši nejbližší spolupracovníci ve vedení nadace budete mít zodpovědnost za rozvoj a provoz největší organizace svého druhu ve střední Evropě a za co nejlepší využití jejího jmění převyšujícího miliardu korun. Stanete se také součástí mezinárodní komunity lidí rozvíjejících dětskou paliativní péči. Budete se moci opřít o respektované profesionály v oblasti financí, práva a medicíny s mnoha zkušenostmi s řízením velkých projektů a se silnou osobní integritou. Je mezi nimi například Ladislav Sekerka, uznávaný odborník se zkušenostmi z mezinárodního finančního prostředí, který je spolu s námi dvěma členem správní rady. Dozorčí radu tvoří Alan Rassaby, bývalý šéf lidských zdrojů, tajemník a hlavní právník Avastu, Jan Žůrek, prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj a někdejší řídící partner společnosti KPMG, a také Lubor Žalman, bývalý generální ředitel Raiffeisenbank a současný partner v EnCor Wealth Management. 


Jako CEO budete spoluurčovat priority dalšího rozvoje nadace a budete se podílet na spoluvytváření systému, který pomáhá měnit osud mnoha rodin. S tím budou souviset jednání na mnoha úrovních, od odborných spojených s úhradami za lékařskou a sociální péči, přes byznysové až po politické. 

Jako COO budete mimo provozního řízení nadace dennodenně dohlížet na práci architektů, stavebníků či úředníků, do jejichž kompetence spadá péče o památky a nové stavby, a pracovat s nejrůznějšími komunitami a širokou veřejností. Celková koordinace a operativa spjatá s dětským hospicem a paliativním střediskem totiž bude vaší zodpovědností, stejně jako exekuce našich dalších velkých projektů do budoucna.  


Krátce řečeno, otevírají se zde dvě pozice, ve kterých se můžou talentovaní leadři opravdu realizovat a které budou mít reálný dopad na naši společnost. Pokud vás to láká – podobně, jako jsme se pro myšlenku NRV nadchli my – a chcete se k nám přidat, zbývá už jen doplnit, co čekáme od vás. Sami už to asi tušíte, ale aspoň to základní zrekapitulujeme.


„Wanted“ na obě pozice jste všichni, kteří splňujete především těchto pět podmínek:

  • Máte dlouholeté zkušenosti z velkého byznysu nebo z vrcholové role v soukromé, veřejné či neziskové instituci
  • Toužíte chodit do práce pro víc, než si jen vydělat peníze; chcete trávit svůj čas smysluplnou prací s hmatatelnými výsledky a přesahem
  • Máte chuť a energii spolutvořit unikátní projekt a přispět k užitečné věci s konkrétním a viditelným dopadem na osud mnoha rodin
  • Nemusíme vám detailně vysvětlovat, o čem práce CEO a COO je, sami se jí aktivně ujmete
  • Chcete se dál učit, protože jsme přece všichni „lifelong learners“ a v tomto projektu všichni určitě narazíme na věci, které nikdo z nás ještě nedělal.


Cítíte se „wanted“? Chcete vědět víc? Pošlete svoje CV a průvodní dopis anebo pošlete své dotazy na jobs@nrv.org. Těšíme se na vás!


Katarína Vlčková, lékařka v mobilním hospici Cesta domů 

Ondřej Vlček, ředitel softwarové společnosti Avast

(zakladatelé Nadace rodiny Vlčkových)