9

květen
2022

Bacha, bagr - desítky brigádníků uklidily usedlost nejen na Cibulka Open

Minulou sobotu nám na Cibulku přišly pomáhat dva skvělé týmy, celkem asi padesát lidí. Byli to lékaři a experti z firem uLekare.cz a MeDitorial. Přivezli dokonce i dva bagry. Byli rychlí a úžasní, šli do toho naplno a udělali obrovský kus práce, jak je vidět i z fotek. Moc jim za to děkujeme.

Vyčistili například zahrady, ale i různá zákoutí v areálu, kde byly desítky let staré skládky. Našli přitom všechno možné – starou lepenku, sklo, plastové i skleněné láhve, rezavé kusy železa, kabely, zrezavělé číslo popisné nějaké nemovitosti z Prahy 4 a všemožný další nepořádek.   

Hodně harampádí odklidili také z okolí domku zahradníka, který už začneme brzy rekonstruovat. Brigádníci také uklidili dvůr a prostřední stodolu, které využijeme pro návštěvníky hudebního festivalu Cibulka Open už příští sobotu. Oproti loňskému prvnímu ročníku bude přístupnější větší část usedlosti a také se můžete těšit na výrazně více stánků s občerstvením. Zahrají vám výborní muzikanti, Mig 21, Vanua2, Lenka Nová, Ondřej Ruml, František Kop Quartet a uvidíte i krátké absurdní divadlo v podání dvojice Thomas a Ruhler. Celým dnem vás provedou moderátoři František a Josef Trojanovi. Většina umělců je ze sousedství usedlosti.

Začínáme v sobotu 14. května od 14 hodin a budeme tam až do večera. Můžete přijít bez vstupenek. Místo nich jsme se ve spojení s festivalem rozhodli vybírat dobrovolné příspěvky na péči o vážně nemocné děti přes darujme.cz/cibulka. Věříme, že na Cibulce bude jako loni skvělá atmosféra. A doufáme, že vyjde i počasí. Držte palce. Těšíme se na vás.