Blog

10

lis

Třetina stromů v areálu usedlosti není v ideálním stavu, většinu důležitých se však podaří zachránit

Budovy usedlosti chátrání odhalují na první pohled. Dlouho byl ale zanedbávaný i celý park a zejména na některých stromech je to hodně znát. V celém areálu jich je kolem 100. Všechny je nedávno zmapoval zkušený arborista Michael Fiala. Zpracoval podrobnou inventarizaci dřevin, což je hodnocení každého jednotlivého stromu s návrhem na jeho další ošetření. Na základě tohoto dokumentu, který slouží i jako podklad pro zahradníky a zahradní architekty, budeme se stromy dál pracovat.18

říj

Známe pět týmů architektů, které navrhnou budoucí podobu usedlosti Cibulka

Po intenzivní diskusi odborné poroty složené z expertů na architekturu, krajinu, zdravotnictví a sociální péči jsme ve čtvrtek 14. října ze 48 přihlášených týmů architektů společně vybrali pět, které se pustí do plánování nové podoby usedlosti Cibulka. Tu detailně rozpracují podle zadání, které konkrétně definuje budoucí využití celého areálu.


5

říj

O rekonstrukci usedlosti Cibulka má zájem 48 týmů architektů. Špatný stav budov vyžaduje rychlou akci

Do prvního kola architektonické soutěže na novou podobu pražské usedlosti Cibulka se přihlásilo 48 týmů architektů. Z nich odborná porota vybere pět finalistů, kteří zpracují konkrétní návrhy na budoucí podobu celého areálu, v němž Nadace rodiny Vlčkových plánuje v roce 2026 otevřít Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem a také prostory pro veřejnost. Usedlost je ve velmi špatném stavu a pro její úspěšnou záchranu a rekonstrukci je třeba jednat rychle.


22

zář

Film Jednotka intenzivního života se citlivě dotýká úplně každého

Když měl film Jednotka intenzivního života na konci srpna premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech a později i v pražské Lucerně, zůstali lidé tiše sedět i během závěrečných titulků a následně ticho vystřídal vřelý potlesk vestoje. Tento dokument je totiž silný a zážitek z něj trumfne spoustu trháků s hvězdným hereckým obsazením. Je totiž o něčem, co se týká úplně každého, ale stále se nám o tom příliš nedaří mluvit. Úplný závěr života a umírání je pro každého z nás vzácným a významným časem, ale bohužel je v naší společnosti pořád tabu a nejčastěji se odsouvá za zavřené dveře nemocnic.